راهنمای خرید قهوه

زمانی که در فروشگاه ها قدم میزنید و یا در اینترنت به دنبال خرید قهوه خود هستید، با انتخاب های خیلی زیادی مواجه خواهید شد.زمانی که به دنبال یک حس خوب از فنجان قهوه خود هستید، دانش انتخاب بهترین قهوه، مناسب با ذائقه شما بسیار حائز اهمیت است. در غیراین صورت شاید گزینه های بهتری را آسان از دست بدهید.

در ادامه جهت شناخت در خرید قهوه مناسب با ما همراه باشید.

تاریخ رست یا برشته سازی قهوه

دانه قهوه هرچه تازه تر باشد بهتر است. زمانی که قهوه بو داده شود، زمان استفاده از آن شروع می شود. هرچه از زمان رست قهوه بگذرد کیفیت قهوه افت خواهد کرد. بهتر است قبل از تهیه به تاریخ رست توجه کنید. در صورت عدم درج تاریخ قهوه، یا از زمان رست قهوه حداقل یک ماه گذشته بود به کیفیت آن شک کنید.

بهترین زمان ایده آل برای صرف یک فنجان قهوه از زمان رست یا بو دادن دانه قهوه یک ماه در نظر گرفته می شود. دانه قهوه بعد از رست شکننده می شود و هرچقدر دیرتر آسیاب شود دانه کهنه و کهنه تر خواهد شد.

آیا کهنه شدن دانه قهوه آن را غیرقابل استفاده می کند ؟

خیر. بیشتر قهوه ها به مرور زمان کهنه خواهند شد. اما آنها لزوما بد نیستند. قهوه های کهنه تنها کیفیت اولیه پس از برشته شدن را نخواهند داشت ولی قابل استفاده هستند.

یک دست بودن قهوه

یکی دیگر از عوامل کیفیت بالا، یکدست بودن قهوه است. قهوه با کیفیت باید از لحاظ ظاهر، رنگ و اندازه یکدست باشد. همچنین میزان شکستگی قهوه در میان دانه های قهوه باید به حداقل ممکن برسد.

بهترین و بدترین مکان ها برای خرید قهوه

امروزه خرید قهوه بسیار آسان شده است. شما می توانید قهوه را به صورت اینترنتی از فروشگاه های معتبر و نامعتبر از شهر های دور و نزدیک تهیه کنید. یکی از فروشگاه های معتبر در اصفهان، که در زمینه رست و فروش تخصصی قهوه فعالیت می کند تلنت  است. تلنت دارای نوین ترین خط رست قهوه است.

خرید حضوری

یکی از راه های خرید قهوه به صورت خرید حضوری است. ما میتوانیم قهوه را از فروشگاه های بزرگ و یا سوپرمارکت ها یا فروشگاه های تخصصی قهوه تهیه کنیم.

سوپر مارکت ها

یکی از راحت ترین مکان ها برای خرید قهوه سوپر مارکت ها هستند. سوپرمارکت ها به علت تامین مواد اولیه غذایی به راحتی در دسترس هستند و بعد از مراجعه برای خرید نیاز روزمره خود ممکن است قهوه را در قفسه های سوپرمارکت ببینید و آن را انتخاب کنید. سوپرمارکت ها یکی از بدترین مکان ها برای خرید قهوه محسوب می شود. ممکن است بسته های قهوه از شرکت های نامعتبر تهیه شده باشد. از طرفی شما به طور ایده آل تصمیم دارید قهوه خود را در ماه های اول یا حتی در هفته های اول رست قهوه تهیه کنید. برای خرید بهترین قهوه در اصفهان به صورت حضوری، میتوانید به مرکز فروش قهوه تلنت مراجعه کنید. قهوه تلنت با بررسی دقیق میزان فروش خود، قهوه های سبز وارداتی را به صورت تازه و اندازه فروش خود رست می کند تا به روز ترین تاریخ رست را تقدیم مشتریان کند.

فروشگاه های تخصصی قهوه

عرضه کنندگان تخصصی، با توجه به شناخت کامل دنیای قهوه، میزان رست و نوع قهوه، می توانند به بهترین نحو ممکن مشتری خود را راهنمایی کنند. از طرفی فروش قهوه نامعتبر در این فروشگاه ها باعث از دست دادن افراد مراجعه کننده می شود. در نتیجه این فروشگاه ها همواره در تلاش هستند تا مرغوب ترین قهوه ها را به مشتریان خود عرضه کنند. برای تجربه کردن بهترین خرید قهوه در اصفهان، میتوانید به تلنت مراجعه کنید.

خرید آنلاین

گزینه های زیادی برای خرید اینترنتی قهوه وجود دارد که به سختی می توان فهمید کدام شرکت ها معتبر هستند. برای خرید بهترین قهوه معتبر در اصفهان به صورت اینترنتی و یا تحویل اکسپرس به کل کشور، به تلنت مراجعه کنید. تلنت یکی از پیشگامان عرضه قهوه و  همچنین یکی از بهترین فروشگاه اینترنتی قهوه می باد.

به قیمت توجه کنید

هیچ ارزانی بی علت نیست. شما نباید قهوه فوق العاده را خیلی ارزان به صورت اینترنتی بخرید. قیمت مناسب را با توجه به قهوه خود پیدا کنید. به پیشینه فروشنده قهوه توجه کنید. مجوز ها و گواهی های آن را در صورت امکان بررسی کنید.

قهوه آسیاب یا دانه قهوه

خرید قهوه آسیاب یا دانه قهوه

در صورت امکان قهوه آسیاب نخرید. قهوه ظرف چندساعت بعد از آسیاب، مقدار زیادی از عطر و طعم خود را از دست می دهد. برای حفظ تازگی سعی بر خرید دانه قهوه کرده و قبل از استفاده آن را آسیاب کنید. در غیر این صورت قهوه خود را درون ظروف درب دارنگهداری کنید. همواره تلاش کنید میزان خرید قهوه آسیاب را کم کرده و مکررا قهوه تازه آسیاب خریداری کنید.

بسته بندی

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن باید توجه کرد بسته بندی خوب، پلمپ شده و ترجیحا مانند بسته های قهوه تلنت، والو هوای آن است. با این وجود، هوا با قهوه تماس نخواهد داشت و باعث افزایش عمر طعم و عطر قهوه خواهد شد.

نتیجه گیری

برای راهنمایی خرید قهوه در اصفهان و یا شهرهای دیگر، می توانید از متخصصان قهوه تلنت راهنمایی بگیرید. قبل از خرید از تاریخ رست و نحوه رست قهوه مطلع شوید. دانه های قهوه را بررسی کنید تا همواره یکدست، یک رنگ و هم اندازه باشند. از خرید قهوه آسیاب در صورت امکان خودداری کنید و در غیر این صورت حجم کمتر و تعداد دفعات مراجعه بیشتر را امتحان کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.