قهوه اسپشیالیتی چیست ؟

اگر به قهوه علاقمند هستید احتمالا اصطلاح قهوه اسپشیالیتی یا قهوه تخصصی را شنیده اید. اما قهوه اسپشیالیتی یا تخصصی چیست و تفاوت آن با سایر قهوه های تجاری در بازار تا چه میزان متفاوت است؟

قهوه اسپشیالیتی

کلمه قهوه اسپشیالیتی اولین بار توسط ارنا کنوتسن در سال 1974 بیان شد. انجمن تخصصی قهوه جهانی، برای مقایسه کیفیت دانه های قهوه، آن ها را امتیازدهی کرده است. امتیاز قهوه به اینگونه در نظرگفته می شود که هرچه عدد به 100 نزدیک تر شود، کیفیت، طعم، عطر و اسیدیته، یکنواختی و شیرینی کامل تر خواهد شد.

کیوگریدها، افرادی هستند که بعد از کاشت و برداشت قهوه، نسبت به ارزیابی که بر اساس طعم و مزه و پیچیدگی یا دیکفت و عیب ها، به دانه قهوه امتیاز می دهند. قهوه هایی تخصصی یا اسپشیالیتی درنظر گرفته می شوند که حداقل امتیاز آن ها 80 باشد. قهوه های تجاری شامل امتیاز زیر 80 هستند. هرچه این عدد به 100 نزدیک تر شود، کیفیت قهوه نیز به مراتب بالاتر خواهد رفت. قهوه های اسپشیالیتی 100% قهوه عربیکا هستند و برای حفظ عطر و طعم آن ها هیچگونه قهوه ربوستا به آن اضافه نمی شود.

تفاوت قهوه تخصصی و تجاری

قهوه های تخصصی و تجاری

قهوه های اسپشیالتی در ارتفاعات کاشت و برداشت می شوند. در صورتی که قهوه های تجاری در هرکجا که گیاه آن به عمل آید کاشت و برداشت می شود.

قهوه های تخصصی در زمان برداشت دست چین یا handpick می شوند و به اینگونه قهوه رسیده و سالم از قهوه های خام یا آفت خورده جدا می شوند. قهوه های تجاری معمولا با ماشین های صنعتی و ویبره گیاه برداشت می شوند. به این گونه قهوه نرسیده، آفت زده و قهوه های رسیده با هم برداشت می شود که کیفیت قهوه را به طرز چشمگیری کاهش می دهد.

در واقع قهوه تخصصی شامل تمامی مراحل اعم از کاشت، برداشت و رست بوده که با مرغوبیت بالا و استاندارد های مختلف تهیه می شوند. فروشگاه قهوه تخصصی تلنت، از پیشگامان رست تخصصی انواع قهوه تخصصی است.

رست قهوه های تجاری و تخصصی

یکی از اصلی ترین دلایل تغییر رنگ دانه های قهوه در زمان رست، میزان قند موجود در آن است. قند قهوه در زمان رست، باعث تشکیل شدن رنگ های قهوه ای روشن تا تیره یا کاراملی می شود. قهوه های تجاری به علت برداشت با دستگاه های صنعتی، معمولا حاوی دانه های نرسیده نیز هستند که حاوی قند بسیار کمتری نسبت به دانه های کامل دارند. به همین سبب، این قهوه ها در مراحل رست، تغییر رنگ منحصربه فردی نخواهند گرفت و پیچیدگی طعمی خواصی نخواهد داشت. بررسی و انجام این مراحل نیز به کوآکر معروف است.

قهوه های اسپشیالیتی تلنت

قهوه اسپشیالیتی تلنت

فروشگاه تلنت، با بررسی کارشناسانه و تخصصی، دانه های خود را از مرغوب ترین زمین های کاشت قهوه تهیه و با پیشرفته ترین ابزارآلات صنعتی و تخصصی، رست قهوه اسپشیالتی را انجام می دهد. یکی از دلایل پک های با وزن 250 گرمی تلنت، استفاده سریع تر مصرف کننده جهت جلوگیری از کهنه شدن قهوه بوده است. برای مشاهده محصولات قهوه اسپشیالیتی  به تلنت مراجعه کنید.

آیا رنگ قهوه اسپشیالتی با تجاری متفاوت است ؟

خیر. نمیتوان گفت که قهوه های اسپشیالتی و تجاری رنگ های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند و اکثرا از طعم آن ها می توان تفاوتشان را تشخیص داد. میزان رست دانه های قهوه با توجه به نحوه عصاره گیری با دستگاه های مختلف، متفاوت است. از این رو زمان و درجه رست در هرکدام می تواند متفاوت باشد.

بهترین رست برای قهوه های اسپشیالتی چیست ؟

با توجه به مرغوبیت قهوه های تخصصی، آن ها را اکثرا برای روش عصاره گیری دمی رست می کنند که رست آن ها معمولا روشن است. رست کمتر، سبب حفظ طعم قهوه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.