چه چیزی قهوه کلمبیا را خاص می کند ؟

کلمبیا واقع در شمال غربی آمریکای جنوبی است. کلمبیا نه تنها به دلیل رشته کوه های طولانی و جنگل های بارانی اش بلکه به عنوان تولید بهترین قهوه در دنیا نیز مشهور است. اما چرا قهوه کلمبیا تا این حد معروف است ؟ چه چیزی این قهوه را خاص و طعم آن را نسبت به سایر قهوه ها متفاوت می کند ؟

قهوه کلمبیا

گیاه آن در زمین های کشاورزی کلمبیا رشد می کند. قهوه کلمبیا دارای طعم غنی، معطر و ملایم با رنگ مرکباتی است. قابل به ذکر است که این قهوه 100% از خانواده عربیکا است که نوع عربیکا از برترین نوع قهوه در دنیاست.

به صورت خلاصه می توان گفت در دنیا سه نوع قهوه اصلی در دنیا رشد می کند. عربیکا، روبوستا و لیبریکا. از میان این سه نوع قهوه، عربیکا و روبوستا از گونه های محبوب هستند. عربیکا نسبت به روبوستا دانه کمی بزرگ و بیضی شکل تری دارد که حاوی لیپید و قند بیشتر و کافئین کمتر است. به دلیل وجود این ترکیبات در قهوه عربیکا، طعم آن به مراتب شیرین تر و عطر بهتری خواهد داشت.

از سوی دیگر دانه های روبوستا دانه های کوچک و گردتری هستند که سطوح قند کمتر و کافئین بالاتری دارند. این ویژگی ها باعث پرکافئین تر و تلخ تر شدن فنجان قهوه شما می شود. بنابراین همانگونه که گفته شد، قهوه کلمبیا 100% از خانواده عربیکا بوده که از کیفیت بالاتری برخوردار است. از این رو، فنجان قهوه شما را معطر و دلچسب می کند.

بوته های قهوه عربیکا را می توان درختچه هایی با ارتفاع 9 تا 12 متر در نظر گرفت که گل های سفید و میوه هایی شبیه به میوه گیلاس تشبیه کرد. در واقع ما از دانه یا هسته درونی میوه قهوه استفاده می کنیم. این درختچه ها برای حفظ خود در برابر تابش شدید خورشید، ترجیح می دهند تا بر زیر سایه های درخت های بلندتر رشد کنند. قهوه دوبار در سال، یکی در پاییز و دیگری در بهار برداشت می شود.

ویژگی های قهوه کلمبیا

ویژگی های قهوه کلمبیا

گیاه قهوه ای که در این کشور رشد می کند، دارای تفاوت زیادی با سایر رقبای خود در سراسر دنیا دارد که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

موقعیت آب و هوایی

میتوان قهوه هایی که در کلمبیا رشد می کنند را خوشبخت دانست! رشد قهوه عربیکا مستلزم به دمای بالا و رطوبت زیاد است. از آنجایی که کلمبیا در نزدیکی خط استوا قرار دارد، آب و هوای آن مرطوب و گرمسیر است و یک محیط عالی برای رشد بهترین قهوه عربیکا را فراهم می کند. از طرفی خاک آتشفشانی آن غنی از مواد معدنی و مغذی است که برای لوبیای قهوه فوق العاده است. آب و هوا و موقعیت جغرافیایی عالی این کشور در سال 2011 توسط یونسکو به عنوان چشم انداز فرهنگی قهوه ثبت شده است. با وجود سختی عمل آوری قهوه عربیکا نسبت به ربوستا، این کشور، هر سال به طور متوسط نزدیک به 11.5 میلیون کیسه قهوه تولید و صادر می کند.

برداشت دستی و عیب یابی

یکی از منحصربه فرد ترین عوامل در کیفیت قهوه کلمبیا این است که تمام دانه های قهوه با دست چیده می شود. میوه قهوه توسط ماشین های صنعتی برداشت نمی شوند. بلکه با وجود زمان بر بودن این کار توسط کشاورزان انجام می شود. کشاورزان تفاوت های بین گیلاس رسیده، بیش از حد سبز یا رسیده را می دانند و از این رو بهترین نوع آن ها را با دست می چینند. این اتفاق در ابزارآلات صنعتی اتفاق نمی افتد و قهوه نرسیده و رسیده با ویبره از درختچه گیاه برداشت می شود.

مرحله برداشت دستی کشاورزان را handpick معرفی می کنند و بعد از این مرحله پوست و تفاله میوه قهوه را جدا و دانه های بی کیفیت را مجددا جدا می کنند. پس از خشک کردن قهوه، آن را به سراسر کشور و دنیا صادر می کنند. فروشگاه تلنت با تهیه مرغوب ترین دانه های قهوه کلمبیا، آن را به صورت تخصصی رست کرده و با بسته بندی کاملا نوین به دست مصرف کننده می رساند. برای مشاهده قهوه کلمبیا پوپایان کلیک کنید. این قهوه را می توان به صورت دمی و یا در انواع دستگاه اسپرسو استفاده کرد.

مزایای صرف قهوه کلمبیا

یک فنجان قهوه بیش تر از آن که به نظر برسد حاوی مواد مغذی است که به پیشگیری بسیاری از بیماری ها کمک می کند. در ادامه به خواص قهوه کلمبیا اشاره خواهیم کرد.

استفاده منظم قهوه می تواند افراد را از ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت نوع 2، سرطان کبد و فشار خون بالا جلوگیری کند. قهوه کلبیمایی سرشار از آنتی اکسیدان است. منگنز، پتاسیم و منیزیم، ویتامین B2، B3، B5 به وفور در قهوه کلمبیایی وجود دارد.

از طرفی قهوه کلمبیایی به علت میزان کم کافئین، اعتیاد به قهوه را به وجود نمی آورد و همچنین سبب بی خوابی و اضطراب نمی شود. قهوه کلمبیا می تواند در رژیم های غذایی موثر و به لاغری کمک کند.

سخن پایانی

طعم شیرین و عطر فراموش نشدنی قهوه کلمبیایی آن را به یکی از محبوب ترین قهوه های جهان تبدیل شود. اگر به دنبال یک فنجان قهوه ناب می گردید می توان گفت که قهوه کلمبیا می تواند انتظارات شما را برآورده کند و لحظات زیبایی را کنار دوستان و یا خانواده را در خاطرات شما ثبت کند.

‫0/5 ‫(0 نظر)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.