AeroPress
AeroPress
AeroPress

AeroPress

دستگاه اروپرس در واقع از ادغام دو دستگاه فرنچ پرس و اسپرسو میکر است. به این ترتیب که نه تنها قهوه با آب غوطه ور می شود، بلکه تحت فشار نیز قرار می گیرد. در واقع اروپرس در سال 2005 توسط آلان آدلر اختراع شد. زمان تقریبی آماده سازی و عصاره گیری قهوه با اروپرس تقریبا بیشتر از 5 دقیقه نخواهد شد.

اجزای تشکیل دهنده AeroPress

می توان گفت که سازنده اروپرس در هنگام طراحی آن، همه چیز را پیش بینی کرده است. طراحی زیبا و سهولت در استفاده و شست و شو و زمان آن از عوامل جذاب این دستگاه شده است. از اجزای آن می توان به

  • دو سلیندر مجزا که وارد یکدیگر می شوند که با نام های پلانجر و محفظه دم آوری آن ها را می شناسیم.
  • درپوش فیلتر به همراه نگهدارنده فیلتر
  • فیلتر کاغذی (قابل تعویض با هر بار استفاده)
  • قاشق مخصوص برای هم زدن قهوه و آب
  • اسکوپ برای اندازه گیری قهوه

عصاره گیری با AeroPress

وسایل مورد نیاز جهت عصاره گیری با AeroPress

قهوه تازه آسیاب، کتل، قاشق یا همزن

مرحله اول

انتخاب قهوه و میزان آسیاب

اولین مرحله انتخاب قهوه مناسب تازه رست و تازه آسیاب است. بهترین میزان آسیاب در حالت مدیوم و متوسط قرار میگیرد. برای انتخاب قهوه تازه می توانید به تلنت مراجعه کنید.

مرحله دوم

قطعات دستگاه را بر روی هم نصب کنید. به این شکل که دو مخزن استوایی بر روی هم نصب می شوند. آب جوش و قهوه خود را آماده کنید.

مرحله سوم

قهوه آسیاب خود را در مخزن بالایی بریزید. در نظر داشته باشید دمای آب شما باید نزدیک به جوش باشد. دمای 90 درجه مناسب است. سپس آب را به صورت چرخشی و ملایم به قهوه اضافه کنید. کمی صبر کنید و قهوه و آب را به خوبی هم بزنید. سپس آب را مجددا تا پرشدن مخزن به صورت چرخشی اضافه کنید.

 مرحله چهارم

در مدت 30 ثانیه ای که از ترکیب آب می گذرد، فیلتر را باید در جای خود ببندید. پیشنهاد می شود قبل از نصب فیلتر کاغذی، آن را کمی با آب داغ مرطوب کنید تا طعم کاغذی آن از بین رفته و طعم قهوه را تغییر ندهد. پیشنهاد میشود لیوان یا ظرف شیشه ای که قرار است عصاره قهوه در آن ریخته شود را نیز کمی با آب داغ گرم کرده تا فنجان قهوه شما دیرتر سرد شود.

مرحله پنجم

بعد از نصب فیلتر، دستگاه را باید به صورت کاملا مسلط چرخانده و از سمت فیلتر بر روی لیوان یا قوری شیشه ای خود قرار دهید. سپس با فشار آرام مخلوط آب و قهوه را به سمت پایین و فیلتر هدایت کرده تا عصاره گیری انجام شود.

قهوه شما آماده سرو است.

چرا اروپرس ؟

اروپرس مزیت های خوبی نسبت به سایر دستگاه های عصاره گیری قهوه در خود دارد.

  • تهیه قهوه با اروپرس بسیار ساده است و سرعت بالای آن نیاز فوری شما به قهوه را برطرف خواهد کرد. از طرفی نیاز به چندین ساعت آموزش و تمرین برای عصاره گیری با اروپرس نخواهید داشت.
  • اروپرس سبک است و می توان آن را با خود به مسافرت برد. این دستگاه مناسب حمل و نقل آسان است. از این رو می توان در کمپ های گردشگری از قهوه تازه خود لذت ببرید و حتی قهوه خود را در مسافرت ها با آسیاب دستی، آسیاب کنید تا یک فنجان قهوه بی نظیر را تجربه کنید.
  • شست و شوی این دستگاه نیز آسان و سریع است.
  • خروجی قهوه از این دستگاه بدون لرد و تفاله و نسبتا بادی خوب همراه است.
‫0/5 ‫(0 نظر)