The Chemex

The Chemex

کمکس، دستگاهی مخصوص دم کردن قهوه با ظاهری زیبا که می توانید آن را در اکثر کافه ها پیدا کنید. این دستگاه در سال 1941 توسط یک شیمیدان آلمانی به نام پیتر جی شلمبو اختراع شد. در این اختراع، یک قیف شیشه ای به صورت ساعت شنی ساخته شد که توانایی تحمل حرارت را داشت. همچنین برای مواظبت از دست فرد استفاده کننده کمربندی چوبی در وسط آن تعبیه شد.

آموزش دم آوری قهوه با کمکس

در ابتدا به چند نکته کلیدی در تهیه قهوه با کمکس اشاره خواهیم نمود.

قهوه مناسب

استفاده از قهوه در این روش عصاره گیری منعطف است و شما می توانید از انواع قهوه استفاده کنید. اما با این وجود می توانید فاکتور های مهمی را مانند اندازه آسیاب، میزان رست و منشا قهوه را در نظر بگیرید.

  • قهوه کلمبیایی نسبتا سبک و متعادل هستند و اسیدیته کم با طعم میوه ای دارند که اگر به طعم میوه ای علاقه مند هستید می توانید از این قهوه استفاده کنید.
  • قهوه اتیوپی که مهد قهوه است، طعم مرکبات و ادویه ای را برای شما به ارمغان خواهد آورد.
  • قهوه اندونزی طعم آجیلی و میوه خشک و شیرینی از خود به جای میگذارد.
  • قهوه پرو دارای ته مزه های آجیلی و شکلاتی و مرکبات هستند. اگر به دنبال طعم قوی هستید از رست قوی کمک بگیرید.

برای تهیه قهوه مرغوب به فروشگاه تلنت سر بزنید.

آسیاب قهوه مناسب

برای تهیه قهوه در نظر داشته باشید که هرچه آسیاب شما درشت تر باشد، جریان آب با سرعت بیشتری از قهوه عبور خواهد کرد. در نتیجه عصاره گیری سریع تر و به اصطلاح بادی کمتری خواهید داشت. از طرف دیگر، آسیاب قهوه به صورت خیلی ریز می تواند عمل دم آوری را بسیار کند کند. اندازه آسیاب برای کمکس باید کمی ریزتر از پرس فرنچ باشد.

فیتلر مناسب برای

امروزه فیلترهای کاغذی متعددی در بازار را می توان پیدا کرد. فیلتر های سفید و غیرسفید در سایز های مربع، دایره و گرد و … که همه آن ها قابل استفاده هستند. اما مهم تر از همه نحوه استفاده صحیح و قرار دادن آن در کمکس است. با توجه به قیمت فیتلرها، پیشنهاد می شود هرگز از یک فیلتر، چند مرتبه استفاده نکنید. نحوه قرار دادن فیلتر کمکس به این شکل است که فیلترکاغذی را مانند بسته بندی تاخورده نگه داریم و یک وجه آن را باز کرده و سه وجه دیگر آن را در طرف جلوی کمکس قرار می دهیم. قهوه، تنها درون یک وجه اصلی فیلتر می شود.

دمای آب

بهترین دما برای شروع عصاره گیری دمای بین 90 الی 96 درجه سانتی گراد است. پیشنهاد می شود از کتل یا کتری استفاده کنید و آن را آماده در کنار عصاره گیری خود داشته باشید. معمولا میزان دوبرابر قهوه وارد شده باید آب وارد کمکس کرد.

زمان دم آوری

این زمان با توجه به نحوه و تکنیک ریختن آب متفاوت است. اما با توجه به تکنیک و اندازه آسیاب مناسب، زمانی بین سه الی پنج دقیقه می تواند بهترین زمان ممکن باشد. شما می توانید با چندین مرتبه آزمون و خطا، بهترین زمان ممکن را پیدا کنید.

آموزش دم آوری قهوه با ابزار کمکس

برای تهیه قهوه کمکس نیاز به قهوه تازه آسیاب، ترازو یا اسکیل، فیلتر کمکس، کمکس، کتل یا کتری آب جوش نیاز خواهیم داشت.

در ابتدا مقدار قهوه مورد نیاز خود را اندازه گیری می کنیم. پس فیلتر کاغذی را درون کمکس قرار می دهیم.

در مرحله بعد با کمک آب جوش، فیلتر خود را خیس می کنیم. در نظر داشته باشید که همچنان قهوه ای وارد محفظه نشده است. با این عمل، مزه کاغذی فیلتر از بین خواهد رفت و فیلتر نیز به خوبی به بدنه خواهد چسبید. از طرفی محفظه پایینی کمکس نیز گرم خواهد شد.

در مرحله بعدی آب را خالی می کنیم. کمکس را بر روی ترازو قرار می دهیم. به ازای هر نفر 30 گرم قهوه وارد کمکس می کنیم. سپس با شیک کردن کمکس، تلاش میکنیم تا سطح قهوه درون کمکس را صاف و یکنواخت کنیم.

میزان دو برابر با وزن قهوه آب جوش کتل را به صورت چرخشی با آرامش وارد کمکس می کنیم. البته در ابتدا منتظر مرحله بلومینگ (آزاد سازی حباب قهوه) می شویم که تقریبا معادل با 30 ثانیه زمان خواهد بود. سپس مجددا مابقی آب را وارد کمکس می کنیم.

در نظر داشته باشید که حرکت دست باید به صورت یکنواخت و فاصله دست نسبت به سطح قهوه کم و زیاد نشود. همچنین شما می توانید برای عصاره گیری بهتر، از یک قاشق چوبی برای هم زدن قهوه با آب استفاده کنید. در مرحله خروج قهوه به صورت قطره چکانی متوجه به انجام مراحل عصاره گیری می شویم که باید فیلتر را از درون کمکس خارج کنیم. مراحل به اتمام رسیده است.

نکات قبل از سرو

بهتر است قبل از سرو، کمکس را بچرخانیم تا محتویات قهوه با یکدیگر به خوبی ترکیب شوند. حال میتوان آن را داخل فنجان خود سرو کنید و لذت ببرید.

‫0/5 ‫(0 نظر)