قهوه گرم یا قهوه سرد ؟

میلیون ها نفر در سراسر دنیا استفاده از قهوه را در سبک زندگی خود جای داده اند. تا آنجایی که محققان برآورد 400 میلیارد فنجان قهوه در سال را در سراسر دنیا تخمین زده اند. این امر خوبیست چرا که قهوه سرشار از آنتی اکسیدان است و از برخی بیماری هایی مانند سرطان کبد، بیماری های قلبی و دیابت جلوگیری می کند.  اما این سوال پیش می آید که قهوه سرد بهتر است یا قهوه گرم ؟ کدام برای بدن ما بهتر است ؟

قهوه داغ

قهوه گرم یا قهوه سرد

منظور از قهوه داغ این است که با هر روش عصاره گیری قهوه، فنجان شما گرم باشد.

قهوه داغ و میزان آنتی اکسیدان

بر اساس تخقیقات انجام گرفته، تفاوت شیمیایی قابل توجهی بین قهوه سرد و گرم وجود دارد. قهوه گرم میزان آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به قهوه سرد دارد که قهوه داغ را کمی سالم تر می کند. سطح بالای آنتی اکسیدان ها به خاطر جلوگیری از ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی و کبدی موثر است.

قهوه داغ و تقویت خلق و خو

قهوه گرم شما را در ذهنیت مثبت و بهتری قرار می دهد. تحقیقات موسسه اطلاعات علمی قهوه نشان داد که قهوه خلق و خوی افراد را در فصول سرد به ویژه زمستان تغییر و بهبود می بخشد. قهوه گرم می تواند بی حالی و کم انرژی بودن افراد را بهبود ببخشد.

قهوه داغ و استرس

بعد از یک مطالعه کامل در سال 2008، مشخص شد که عطر قهوه گرم می تواند فعالیت ژن های خاصی را در بدن تغییر دهد. عطر قهوه گرم بر کاهش اثرات خستگی و استرس و حتی کم خوابی موثر است.

فواید قهوه سرد

قهوه گرم یا قهوه سرد

استفاده از قهوه سرد مناسب فصول گرم سال است. اما با این وجود برخی از اثرات قهوه سرد می تواند شما را مجاب به استفاده در تمام فصول سال کند.

قهوه سرد و میزان کافئین

در ابتدایی ترین مرحله قابل به ذکر است که قهوه سرد حاوی 20 میلی گرم کافئین کمتر نسبت به قهوه گرم است. با این وجود میزان کافئین قهوه سرد نسبت به نوع گرم آن کمتر است. از طرفی کم بودن میزان کافئین دلیلی بر عدم استفاده از فنجان قهوه سردتان نیست. کافئین کمتر باعث خواب بهتر و تنظیم هورمون ها و کنترل قند خون می شود. برای انتخاب قهوه با میزان کافئین های متفاوت به فروشگاه تلنت سر بزنید.

حملات قلبی

قهوه سرد حاوی منیزیم، تریگونلین، کافئین است که می تواند به تثبیت و کاهش فشارخون بالا، افزایش حساسیت به میزان انسولین و کمک به دیابت کند.

کاهش وزن و قهوه سرد

قهوه سرد بدون ترکیبات اضافی مانند شکر و شیر می تواند در لاغری و کاهش وزن کمک کند. از طرفی سرد بودن قهوه، میزان متابولیسم را تحریک و آن را افزایش می دهد. افزایش این میزان برابر با افزایش سوخت و ساز در بدن افراد است. به این معنی که بدن افراد از کربوهیدرات از چربی های ذخیره شده در بدن برای تولید انرژی استفاده کرده تا دمای خود را به حد متعادل برساند.

کلام آخر

در هر صورت، انتخاب قهوه چه سرد یا گرم، باعث کمک به بدن شما خواهد شد. قهوه در مقادیر معقول و استفاده اصولی به بدن افراد کمک زیادی می کند.

در صورت انتخاب هرکدام، حس آسودگی خاطر داشته باشید. قهوه در مقادیر معقول به بدن افراد کمک می کند. کافئین یک عامل محرک که یکی از اصلی ترین محبوبیت آن است. اگر استفاده از کافئین زیاد شما را آزار می دهد و یا شما را کمی دچار بی خوابی می کند، قهوه سرد می تواند تا حدودی کمک کننده باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.