انواع لاته

قرن‌هاست که قهوه نوشیدنی مورد علاقه در بسیاری از کشورهای جهان به شمار می‌رود. نوشیدنی قهوه می‌تواند از تنوع بسیار زیادی برخوردار باشد. به عبارت دیگر، نوشیدنی‌های بسیار زیادی را می‌توان بر پایهٔ قهوه تهیه کرد. یکی از رایج ترین انواع نوشیدنی‌های بر پایهٔ قهوه، لاته است. لاته نیز به نوبهٔ خود از انواع متفاوتی برخوردار است که می‌تواند پاسخگوی ذائقه‌های مختلف باشد. در این مطلب از وبسایت قهوه تلنت به انواع لاته می‌پردازیم.

لاته چیست؟

به منظور آشنایی با انواع لاته بهتر است در ابتدا به تعریف مختصری در مورد لاته بپردازیم.

کافه لاته (Caffè latte) یک نوشیدنی بر پایهٔ قهوه است که از ایتالیا نشأت گرفته و در سراسر جهان بسیار محبوب و شناخته شده تلقی می‌شود. کلمهٔ latte‌ در زبان ایتالیایی معادل شیر است و این نوشیدنی که در اصلی ترکیب شیر و قهوه بوده گاهاً با عنوان نوشیدنی شیرقهوه (milk beverage) نیز نامیده می‌شود. لاته در ابتدایی ترین و ساده ترین حالت از طریق ترکیب شیر بخار داده شده و اسپرسو آماده می‌گردد. برای تهیهٔ لاته معمولاً شیر لبنی نسبتاً چرب مورد استفاده قرار می‌گیرد. این در حالیست در سال‌های اخیر استفاده از شیرهای غیرلبنی مانند شیربادام، شیرسویا، شیرفندق،… نیز رواج یافته است.

در ایتالیا لاته معمولاً به عنوان کاپوچینو شناخته می‌شود، در حالی که کافه لاته به ترکیبی از قهوه و شیر گرم شده اشاره دارد. نوشیدنی لاته به طور استاندارد در فنجان‌های ۲۴۰ میلی لیتری، با دو شات اسپرسو و شیر بخارداده شده تهیه می‌شود. در برخی از کشورها به نوشیدنی لاته شکر نیز اضافه می‌گردد.

برای مشاهده و خرید قهوه عربیکا (قهوه ترکیبی) کلیک کنید

انواع لاته( لته) شیر قهوه

انواع لاته

روش‌های مختلفی برای آماده سازی لاته وجود دارد، از اضافه کردن سیروپ‌های متفاوت تا ایجاد طعم‌های پیچیده تر. سیروپ‌ها معمولاً قبل از افزودن شیر مستقیماً به اسپرسو اضافه می‌شوند و طعم‌هایی نظیر وانیل، کارامل و فندق را در بر می‌گیرند. برخی ممکن است از پودرها مانند پودر کاکائو در تهیهٔ نوشیدنی لاته استفاده کنند. به طور کلی آماده سازی نوشیدنی لاته می‌تواند تا حد زیادی وابسته به خلاقیت باشد، بنابراین می‌توان در جزئیات آن تغییراتی ایجاد نمود. در ادامه مشهورترین و رایج ترین انواع لاته معرفی شده‌اند.

Iced latte (آیسد لاته)

آیسد لاته در حقیقت لاتهٔ سرد است. این نوشیدنی که در ایالات متحدهٔ آمریکا شهرت زیادی دارد از طریق اضافه کردن اسپرسو بر روی شیر سرد و یخ آماده می‌شود. بنابراین برای آماده سازی این نوشیدنی خبری از بخاردادن و گرم کردن شیر نیست.

 Vanilla latte (لاتهٔ وانیلی)

وانیل یک طعم کلاسیک و دوست داشتنی برای افزودن به نوشیدنی شیرقهوه به حساب می‌آید، چرا که طعم شیرین و لطیف آن قهوه را کامل می‌کند. رایج ترین روش برای تهیهٔ لاتهٔ وانیل اضافه کردن سیروپ وانیل به نوشیدنی است. وانیل معمولی را می‌توان نوع رایج و کلاسیک این طعم محبوب دانست، در عین حال نوعی از وانیل وجود دارد که به وانیل فرانسوی (French vanilla) مشهور بوده و از نت‌های کاراملی نیز برخوردار است.

Hazelnut latte (لاتهٔ فندقی)

در تهیهٔ لاته فندقی دو روش اصلی وجود دارد: یک روش استفاده از شیرفندق به جای شیر لبنی و دیگری استفاده از سیروپ فندق و شیر لبنی است. شیرفندق با برخورداری از مزیت‌های فراوان برای سلامتی و همچنین طعم خوشایند به انتخاب بسیاری از افراد تبدیل شده است. هنگامی که شیرفندق در تهیهٔ لاته مورد استفاده قرار می‌گیرد، نه تنها بر طعم‌های اصلی و طبیعی آن غلبه نمی‌کند، بلکه شیرینی ملایمی به آن می‌دهد.

Caramel latte (لاتهٔ کاراملی)

کارمل لاته یا لاتهٔ کاراملی نوشیدنی دلپذیری تهیه شده از شیر بخارداده شده، اسپرسو و سیروپ کارامل است. کارامل به قهوه شیرینی بخشیده و طعم آن را تعدیل می‌کند. البته تهیهٔ کارامل در منزل نیز امکان پذیر است.

Cinnamon latte (لاتهٔ دارچینی)

لاتهٔ دارچینی یکی از محبوب ترین انواع لاته به حساب می‌آید. این لاتهٔ ادویه دار نه تنها به واسطهٔ طعم منحصربفردش طرفداران زیادی دارد، بلکه خواص دارچین برای بهبود سلامتی باعث محبوبیت روزافزون این نوشیدنی شده است. طعم های زمینی و غنی دارچین با شیرینی طبیعی موجود در قهوه ترکیب شده و یک نوشیدنی نسبتاً تند و ادویه‌ای ایجاد می‌کند که لایه‌ای از عمق و پیچیدگی را به عطر و طعم اضافه نموده و آن را برای دوستداران قهوه لذت بخش تر می‌کند.

Mocha latte (موکا لاته)

موکا لاته نوشیدنی لاته است که با استفاده از اسپرسو، شیر و شکلات تهیه می‌شود. می‌توان در تهیهٔ این نوشیدنی از پودر کاکائو، شکلات سفید یا شکلات تلخ استفاده نمود. بهتر است پودر مورد نظرتان را قبل از اینکه شیر بخاردهی شود به آن اضافه کنید تا بافتی یکدست و خوشایند ایجاد گردد.

Coconut latte (لاتهٔ نارگیلی)

برای تهیهٔ لاتهٔ نارگیلی با هدف ایجاد طعم قوی تر، بهتر است از شیر نارگیل به جای سیروپ نارگیل استفاده نمایید. شیرنارگیل باعث ایجاد بافتی خامه‌ای و طعمی شیرین در نوشیدنی خواهد شد.

مقاله پیشنهادی: دستگاه اسپرسو چیست و طرز تهیه قهوه با دستگاه اسپرسو (کلیک کنید)

نوشیدنی‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، رایج ترین انواع لاته به حساب می‌آیند. اما در کافه‌ها و شهرهای مختلف ممکن است شاهد حضور انواع دیگری از لاته مانند لاتهٔ پسته‌ای، … نیز باشیم.

 

 

‫5/5 ‫(1 نظر)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.