طرز تهیه کاپوچینو در خانه

کاپوچینو، نوشیدنی تخصصی ایتالیی بوده که به معنی کلاه سفید است. این نوشیدنی از ترکیب قهوه اسپرسو، شیر و فوم شیر تهیه می شود. کاپوچینو یک نوشیدنی تخصصی بوده که با تمرین زیاد، بهترین عمل آوری ممکن خواهد شد. جادوی کاپوچینو را بهتر است به یک باریستای حرفه ای بسپارید. اما اگر به دنبال تهیه کاپوچینو در منزل برای خودتان و یا مهمانتان هستید ما به شما آموزش بهترین طرز تهیه کاپوچینو را در منزل خواهیم آموخت.

ترکیبات کاپوچینو

اصلی ترین ترکیب کاپوچینو، اسپرسو یا قهوه فوری، شیر و فوم شیر بوده که با توجه به سلیقه افراد میتوان به آن شکر اضافه نمود.

آیا کاپوچینو از قهوه، قوی تر است ؟

کاپوچینو از قهوه سنگین تر نیست. بزرگترین تفاوت کاپوچینو و قهوه، استفاده از شیر در کاپوچینو است. کاپوچینو از قهوه اسپرسو و شیر تهیه می شود. در صورتی که قهوه تنها با فشار بخار آب تهیه شده و خالص تر است. همچنین به علت عدم استفاده از شیر، آن را نسبت به کاپوچینو قوی تر می کند.

اسپرسو معمولا از آسیاب قهوه سیاه به دست می آید که خود نیز کافئین بیشتری به همراه دارد.

مهارت در طرز تهیه کاپوچینو

همه افراد و دوست داران قهوه، در آشپزخانه خود، می توانند با تمرین بخار آب و دستگاه اسپرسوساز خانگی، کاپوچینو را تهیه کنند. میزان استفاده از ترکیبات مختلف در کاپوچینو میتواند با سلایق هر فرد متفاوت باشد. در ادامه به طرز تهیه یک فنجان کاپوچینو در حالت عادی اشاره خواهیم نمود.

طرز تهیه کاپوچینو در خانه

مواد مورد نیاز :

در ابتدا وسایلی در میز آشپزخانه تان نیاز دارید. مقداری شیر ترجیحا پرجرب، کاپوچینو، شکر وسایل مصرفی هستند. برای تهیه کاپوچینو تلنت میتوانید به کاپوچینو فوری تلنت ، مراجعه کنید.

مرحله اول

یک قاشق غذاخوری کاپوچینو را داخل فنجان بریزید. در ادامه یک قاشق غذاخوری شکر به داخل فنجان ریخته و یک سوم فنجان آب جوش اضافه کنید.

طرز تهیه کاپوچینو در خانه
طرز تهیه کاپوچینو در خانه

مرحله دوم

تمامی محتویات داخل فنجان را به خوبی هم بزنید. میتوانید از همزن استفاده کرده یا به صورت دستی به خوبی هم بزنید تا کاپوچینو و شکر و آب به خوبی باهم مخلوط شوند. این مرحله را تا زمانی که محتویات به خمیر تبدیل نشده اند متوقف نکنید.

مرحله سوم تا دو سوم فنجان را با شیر پر کنید. سپس با کمک دسته بخار دستگاه اسپرسو، شیر را به جوش آورید. اجازه دهید فشار بخار محتویات را هم زده و شیر را به جوش آورد.

در مرحله سوم، اگر به دستگاه اسپرسو دسترسی نداشتید میتوانید شیر را به جوش آورید. بعد از به جوش آمدن شیر، آن را داخل فرنچ پرس بریزید. پمپ کردن شیر در فرنچ پرس را آنقدر ادامه داده تا به خوبی کف کند. سپس شیر و فوم را داخل فنجان بریزید. برای اطلاعات بیشتر و خرید دستگاه قهوه، به سایت پارتاک مراجعه کنید.

طرز تهیه کاپوچینو در خانه
طرز تهیه کاپوچینو در خانه

میتوانید با الک کردن مقداری پودر شکلات روی خامه شیر را تزئین کنید تا ظاهری زیباتر برای شما به ارمغان آورد.

اگر کاپوچینوی خود را در کافه های مورد علاقتان صرف می کنید و طعم آن را متفاوت می دانید، اصلی ترین عامل آن از تجربیات باریسا و استفاده از اسپرسو با دستگاه های صنعتی به جای پودر قهوه فوری بوده که در مراحل فوق نیز، میتوانید با استفاده از دستگاه اسپرسوساز خانگی، اسپرسو را جایگزین پودر کاپوچینو کنید.

طرز تهیه کاپوچینو در خانه
طرز تهیه کاپوچینو در خانه

تفاوت کالری کاپوچینو و قهوه

میزان کالری بین کاپوچینو و قهوه اندک است. اما شیر موجود در کاپوچینو باعث افزایش کالری بیشتری نسبت به قهوه اسپرسو می شود. همچنین اگر در کاپوچینوی خود از شکر استفاده کنید، اختلاف بیشتر می شود. یک فنجان قهوه اسپرسو در حد 5 کالری خواهد داشت. در صورتی که یک فنجان اسپرسوی معمولی معادل 60 الی 70 کالری خواهد داشت. بنابراین اگر به دنبال کالری کمتری هستید، بهتر است به نوشیدنی قهوه خود بیشتر از کاپوچینو توجه کنید. برای تهیه قهوه با کافئین های متفاوت، میتوانید به تلنت سر بزنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.