مضررات نوشیدن قهوه با معده خالی

شاید عجیب باشد که مضررات نوشیدن قهوه را باورکنیم. یک فنجان قهوه برای ما مزایای بی نظیری مانند افزایش طول عمر، پیشگیری جلوگیری از آلزایمر و بیماری های قلبی و دیابت دارد. اما با این وجود صرف قهوه در اول صبح بیش از آنکه مفید باشد برای ما ضرر خواهد داشت. بیشتر قهوه دوستان بعد از بیدارشدن از خواب به دنبال یک فنجان قهوه تلخ هستند تا روز خود را شروع کنند. صرف قهوه با معده خالی در اول صبح میتواند مشکلات گوارشی، عدم تعادل قندخون، افزایش استرس و … در پی داشته باشد که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

مضررات نوشیدن قهوه با معده خالی

 

اکثر مردم قهوه را بخش ضروری از برنامه صبحگاهی خود می دانند. اما اگر مضررات نوشیدن قهوه، معایب و عوارض جانبی آن را بدانند ساعت نوشیدن قهوه خود را تغییر خواهند داد. صرف قهوه با معده خالی بدترین زمان برای ما خواهد بود.

نفخ، سوهاضمه و تهوع

قهوه اسید معده را تحریک می کند. افزایش تولید اسید معده آن هم با معده خالی، سیستم گوارشی بدن را به شدت مختل می کند. در پی تولید اسید معده حالت تهوع، نفخ و سوهاضمه نیز ممکن است اتفاق بیوفتد.

افزایش هورون های استرس

کورتیزول هورمونی است که یکی از عوامل تنظیم انرژی در بدن بوده و باعث هوشیاری در بدن می شود. این هورمون به صورت طبیعی در حوالی زمانی که از خواب بیدار می شوید تولید شده و به حداکثر میزان خود می رسد. صرف قهوه بعد از بیداری باعث تغییر در میزان تولید کورتیزول خواهد شد. از عوارض آن میتوان به عصبانیت، اختلال در تمرکز، افزایش اضطراب و استرس اشاره نمود.

افزایش فشار و قند خون

قهوه با معده خالی باعث مختل کردن سطح قند خون در بدن خواهد شد. همچنین کافئین قلب را تحریک کرده تا با سرعت بیشتر از حد نرمال خود، خون را به تمامی نقاط بدن برساند. افراد مبتلا به فشارخون بالا در این مورد باید محتاط باشند.

بهترین زمان صرف قهوه

 

مضررات نوشیدن قهوه با معده خالی

 

ممکن است تا الان از صرف یک فنجان قهوه ترسیده باشید. اما اگر زمان صحیح آن را بدانید میتوانید از مزایای بی نظیر قهوه بهره ببرید. اگر برایتان سوال است که بهترین زمان صرف قهوه چه زمانی خواهد بود میتواند گفت که تنها قهوه را با معده خالی ننوشید. اگر به صرف قهوه صبحگاهی خود عادت دارید در ابتدا صبحانه خود را صرف و سپس سراغ قهوه بروید. انتخاب نوع قهوه شما نیز مهم است. ترجیحا از قهوه های کافئین دار کمتری در صبح زود استفاده کنید. قهوه صبحگاهی خود را میتوانید ترجیحا با شیر ترکیب و بنوشید. برای معرفی انواع رسپی قهوه و زمان صرف آن ها میتوانید مقاله دیگر ما (بهترین زمان نوشیدن قهوه) را مطالعه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.