قهوه ترکیبی چیست ؟ معرفی 4 نوع قهوه ترکیبی

قهوه ترکیبی چیست؟ قهوه ترکیبی یا بلند ها (Blends)، مخلوطی از حداقل دو یا چند نوع قهوه های مختلف هستند. این قهوه ها می توانند از قهوه های ریگیونال (از یک منطقه) و یا قهوه های سینگل اورچین (از یک مزرعه) یا قهوه هایی که در یک سبد خرید مشترک از چندین منبع قرار دارند، ترکیب شوند.

علت ترکیب دانه های قهوه با یکدیگر چیست ؟

ترکیب کردن دانه های قهوه به دلایل مختلفی انجام می شود. به عنوان مثال، ممکن است تولیدکنندگان قهوه برای طعم و مزه متنوع قهوه ها را با هم ترکیب کنند. همچنین ممکن است برای تعدیل اثرات بخشنده به طعم و مزه قهوه ترکیب شود. به عنوان مثال، ممکن است یک قهوه تلخ و قوی را با یک قهوه شیرین و خنک ترکیب کنند تا یک قهوه تعادل‌یافته با طعم متعادل و روان سازنده ایجاد کنند.

در این روزها، قهوه های ترکیبی بسیار رایج هستند و بسیاری از کافه ها و فروشگاه های قهوه، انواع مختلفی از آنها را به فروش می رسانند.

هرچند که قهوه های ترکیبی در زمینه طعم و مزه بسیار متنوع هستند، اما انتخاب مناسب یک قهوه ترکیبی به عنوان قهوه مورد علاقه شما، بسیار مهم است. شما باید ابتدا تجربه کافی در خصوص انواع مختلف قهوه را داشته باشید.

پیشنهاد قهوه ترکیبی

بهترین میکس قهوه ترکیبی چیست ؟در ادامه به معرفی 4 نوع قهوه ترکیبی تلنت که شامل مرغوب ترین دانه های عربیکا و ربوستا می شوند اشاره خواهیم کرد.

قهوه ترکیبی

ترکیب زرد Yellow Blend

تجربه مصرف هر نوشیدنی را نمی‌توان در یک فنجان خلاصه کرد؛ مگر اینکه از عصاره قهوه‌ی «Yellow Blend» استفاده کنیم. ترکیب پرتقال، گریپ‌فروت، انار و چای سیاه در یک فنجان ممکن است به نظر باورنکردنی بیاید، اما تلنت با عصاره قهوه‌ی «Yellow Blend»، تجربه نوشیدنی ناممکن را به دست می‌آورد. این قهوه عصاره‌ای از دانه‌های عربیکا است که برای تهیه‌ی انواع عصاره قهوه بسیار مناسب است.

این ترکیب منحصر به فرد، ترکیبی از قهوه‌های عربیکا است که بازه‌ی طعمی‌ای از شیرینی میوه‌ای و گلی دانه‌های آفریقایی تا طعم‌های مرکباتی آمریکای لاتین را شامل می‌شود. «Yellow Blend» با درجه برشتگی متوسط تا تیره‌ای ارائه می‌شود که علاوه بر حفظ طعم و آروما، بادی و حس دهانی قوی‌تری را به ارمغان می‌آورد. پیچیدگی طعمی بالا، از ویژگی‌های این ترکیب است.

برای مشاهده و خرید ترکیب زرد تلنت کلیک کنید.

ترکیب نارنجی Orange Blend

ترکیبی دلنشین از گونه‌های عربیکا و ربوستا که باعث ایجاد طعم‌های سرزنده و بادی بالایی می‌شود و یادآور ترکیب‌های خوش استایل ایتالیایی است، معرفی می‌شود. این ترکیب با استفاده از عربیکاهای آمریکای جنوبی، آفریقا و گونه‌ی ربوستا آفریقایی ترکیب شده است. از آنجایی که این ترکیب اسیدیته بالایی ندارد، افرادی که به دنبال طعمی خنک و خوشایند هستند، آن را بسیار می‌پسندند. با 80 درصد عربیکا، ترکیب نارنجی دارای شیرینی متوسط و غلظت نسبتا بالا، اسیدیتی متوسط، آرومای قابل توجه و تلخی متعادل است.

همچنین، طعم‌ها می‌توانند سفیران فرهنگی جغرافیای دیگر باشند، چرا که با نوشیدن تنها یک فنجان قهوه، می‌توان تصویری از صدای آب، لحظه غروب، قایقی روان در رود ونیز و جمع خانواده را در ذهن ساخت. ترکیب‌ خوش استایل ایتالیایی ORANGE BLEND ما را به درون فرهنگ ایتالیا می‌برد و می‌تواند سفیر جغرافیای دیگری در فنجان قهوه شما باشد. این قهوه ترکیبی، شامل 80 درصد عربیکا و 20 درصد ربوستا است و می‌تواند با شیر، ترکیبی دل‌نشین را ایجاد کند.

برای مشاهده و خرید ترکیب نارنجی تلنت کلیک کنید.

ترکیب آبی Blue Blend

قهوه ترکیبی چیست

اگر به دنبال تجربه طعمی کمی شیرین و اسیدی هستید، مطمئناً ترکیب آبی را دوست خواهید داشت. این ترکیب برای کسانی که طعم تلخی کمی از فرهنگ قهوه‌نوشی آنها جدایی‌ناپذیر است، مناسب است. بادی نسبتاً بالا و حس دهانی سنگین، ویژگی‌های منحصر به فرد این ترکیب هستند.

ویژگی منحصر به فرد این قهوه ترکیبی چیست ؟

ترکیب آبی تلنت شامل 80 درصد دانه‌های ربوستا است و در کنار میزان کافئین نسبتاً بالا، دارای طعم شکلاتی جذاب نیز می‌باشد. طعم یادهایی که در ذائقه‌های مختلف جا بیافتند، شامل آجیلی و شکلات تلخ است.

همانطور که می‌دانید، کمی هر چیزی می‌تواند تفاوتی بزرگ ایجاد کند. خیلی از مردم، میزان کمی از هر چیز را بیشتر ترجیح می‌دهند؛ کمی شیرینی، کمی تلخی، کمی‌ترشی، و غیره. با این حال، همین کمی‌ها در ترکیب آبی تلنت، کیفیتی بی‌نظیر را شکل داده‌اند تا طعم‌های کوچک را به کیفیتی بی‌مانند تبدیل کنند. دانه‌های مناسب برای عصاره گیری اسپرسو، لته، و آمریکانو، برای شما در نظر گرفته شده است.

این قهوه ترکیبی شامل 20 درصد دانه‌های عربیکا و 80 درصد دانه‌های ربوستا است.

برای مشاهده و خرید ترکیب آبی تلنت کلیک کنید.

ترکیب سیاه Black Blend

رنگ‌ها در تصاویر روزانه، خاطراتی را در ذهن ما به وجود می‌آورند. مانند موهایی سیاه که در باد جابه‌جا می‌شوند و می‌تواند ما را از یکنواختی زندگی و روزمرگی نجات دهد. قهوه Black Blend تلنت، ترکیبی از قهوه‌های باکیفیت ربوستا است که هیجانی را به روزمرگی زندگی ما بخشیده و انرژی مضاعفی را برای گذران روز فراهم می‌کند. این ترکیب با روش فرآوری Washed تهیه شده است.

ترکیب Black Blend تلنت، تلخی حقیقی را با دانه‌های ربوستا ارائه می‌دهد که برای علاقمندان به تلخی قهوه دلنشین است. با سطح بالای کافئین، این ترکیب خوابیدن و خستگی را از بین می‌برد. Black Blend تلنت 100% از دانه‌های ربوستا تهیه شده است و دارای طعم یادآوری آجیلی است. در کنار مزه‌ی تلخ قهوه، ترکیبی اصیل و خوشایند را برای شما به ارمغان می‌آورد.

برای مشاهده و خرید ترکیب سیاه تلنت کلیک کنید.

سخن پایانی

قهوه های ترکیبی از قهوه های محبوب در میان علاقه مندان به قهوه است. این قهوه ها که از ترکیب چند نوع قهوه با یکدیگر مخلوط می شوند می توانند طعم و عطری منحصر به فرد به ارمغان بیاورند که به تنوع و جذابیت فنجان شما بیافزایند. برای تولید قهوه ترکیبی می توان از قهوه های اصلی به عنوان طعم قالب و نوعی دیگر استفاده کرد.

به عنوان مثال ترکیبی از قهوه عربیکا و ربوستا می تواند ترکیبی خوشمزه با طعمی تلخ و قوی ایجاد کند. با ادغام مرغوب ترین دانه های قهوه با یکدیگر می توان طعم های مختلف از جمله شکلات، وانیل و … تهیه کرد که به تجربه جذابی برای مصرف کنندگان تبدیل شود. قهوه تلنت با تهیه مرغوب ترین دانه های قهوه با رست مهندسی و تخصصی به همراه هنر قهوه توانسته به یک روش مبتکرانه و خلاقانه به تنوع و جذابیت قهوه بیافزاید و تجربه لذت بخشی برای مصرف کنندگان به ارمغان بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.