دم آوری قهوه با کلور

افزایش علاقه مندی به قهوه همواره باعث تغییر و تحول در روش های دم آوری قهوه و دم افزارها بوده است. گاهاً متخصصان روش‌های جدیدی را آزمایش کرده و نتایج متفاوتی ثبت می‌کنند. اما این فقط روش‌ها نیستند که دستخوش تغییراتی می‌شوند، بلکه همانطور که ذکر شد ابزار و دم افزارها نیز از این قاعده پیروی می‌کنند. یکی از جالب ترین ابزار دم آوری قهوه، کلور دریپر نام دارد که در این مقاله از وبسایت قهوه تلنت به دم آوری قهوه با کلور خواهیم پرداخت.

کلور دریپر چیست

کلور دریپر چیست؟

کلور دریپر (Clever Dripper) یک دم افزار قهوه است که می‌توان آن را ترکیبی از فرنچ پرس و دم افزارهای روش چکانه‌ای دانست؛ چرا که هم از روش غوطه وری و هم از روش چکانه‌ای برای دم آوری قهوه استفاده می‌نماید. اگرچه این دم افزار ترکیبی از دو روش است، اما معایب هر کدام را از بین می‌برد. با فرنچ پرس که یک دم افزار ساده است، اگرچه می‌توان زمان عصاره گیری را کنترل کرد ولی از دست دادن حرارت و رسوب قهوه در فنجان می‌تواند یک مشکل به حساب آید. از طرف دیگر، دم آوری قهوه با فیلتر کار آسانی است، اما سرعت جاری شدن آب در سابهٔ قهوه را نمی‌توان کنترل کرد. با اضافه کردن یک بازدارنده به بخش مخروطی دم افزار و ایجاد کنترل بر روی سرعت جریان آب، کلور دریپر یک فنجان قهوهٔ بدون رسوب و خوشایند فراهم می‌کند.

اگر کلور را روی یک سطح صاف قرار دهید، دریچهٔ آن بسته باقی می‌ماند. قهوه‌ای که با دریپر تهیه می‌شود واقعاً خاص است، زیرا با تمام طعم‌هایی که از غوطه وری کامل به دست می‌آید و همچنین خلوص و شفافیتی که از فیلتر ایجاد می‌شود، حاصل شده است. در عصاره گیری قهوه با کلور نیازی به نگرانی برای از دست دادن دما نیست. همچنین بر خلاف دیگر دم افزارهای متد پوراور مانند کمکس و وی۶۰، نیازی به ریزش آب در مقاطع زمانی متفاوت وجود ندارد. کلور دریپر دارای یک دریچهٔ بسته است، به این معنا که در تمام زمان عصاره گیری دریچهٔ آن بسته باقی مانده و زمانی که بر روی فنجان یا هر ظرف دیگر قرار گیرد، دریچه باز می‌شود.

مقاله پیشنهادی: دم آوری قهوه چکانه ای (کلیک کنید)

دم آوری قهوه با کلور

نحوه دم آوری قهوه با کلور

فرآیند دم آوری قهوه با کلور را با قرار دادن فیلتر درون دم افزار و خیس کردن آن آغاز کنید.

  1. ۳۰۰ میلی لیتر آب با دمای بین ۹۱ تا ۹۶ درجهٔ سانتی‌گراد را به ۲۰ گرم قهوهٔ متوسط آسیاب شدهٔ درون فیلتر اضافه کنید.
  2. نسبت آب به قهوه ۱:۱۵ یا ۱:۲۰ است. درپوشی بر روی دم افزار قرار داده و ۴ دقیقه صبر کنید.
  3. درپوش را برداشته، مخلوط آب و قهوه را هم زده و کمی صبر کنید.
  4. دم افزار را بر روی فنجان یا هر ظرف دیگر قرار دهید. دریچهٔ کلور باز شده و قهوهٔ فیلتر شده داخل ظرف می‌ریزد.

مقاله پیشنهادی: دم آوری قهوه با V60 (کلیک کنید)

می‌توانید متغیرهایی نظیر میزان سابهٔ قهوه، سایز آسیاب و یا زمان عصاره گیری را تغییر داده و نتایج متفاوتی ایجاد کنید. آسیاب ریزتر به زمان عصاره گیری کمتر و آسیاب درشت تر به زمان عصاره گیری بیشتری نیازمند است. توجه داشته باشید به منظور حفظ دمای آب دم آوری، بهتر است در طول زمان عصاره گیری درپوش دم افزار را روی آن قرار دهید. تمیزکردن کلور دریپر بسیار آسان است، تنها لازم است فیلتر و قهوهٔ درون آن را خارج کرده و دم افزار را با آب گرم و اسفنج بشویید.

می‌توانید از جدول زیر به منظور تعیین مقدار یا مدت زمان متغیرهای دم آوری قهوه با کلور از جدول زیر استفاده کنید.

میزان سابهٔ قهوه22گرم33گرم66گرم
میزان آب مورد نیاز360 میلی لیتر530 میلی لیتر1 لیتر
زمان عصاره گیری3-4دقیقه3-4دقیقه3-4دقیقه
میزان محصول نهایی300 میلی لیتر450 میلی لیتر900 میلی لیتر
‫0/5 ‫(0 نظر)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.