دم آوری قهوه با ایروپرس

دنیای لوازم جانبی و ابزارهای دم آوری قهوه بسیار گسترده است و به نظر می رسد که به رشد خود ادامه می دهد. از سایفون های کمی پیچیده گرفته تا دریپرهای سبک و کاربرپسند، برای تمامی افراد و علائق ابزار جدیدی وجود دارد. اما در این دنیای وسیع، ایروپرس یکی از وسایل قابل توجهی است که برای اکثر علاقه مندان به قهوه جذاب است. استفاده از ایروپرس برای دم آوری قهوه، آسان بوده و محصول نهایی آن قهوه ای خوش طعم است. با این مطلب از وبسایت قهوهٔ تلنت همراه باشید تا با دم آوری قهوه با ایروپرس آشنا شوید.

ایروپرس چیست؟

ایروپرس / ائروپرس (AeroPress) یک قهوه ساز دستی است که توسط استاد اسبق دانشگاه استنفورد، آلن آدلر (Alan Adler) در سال ۲۰۰۴ میلادی اختراع شده است. هدف اولیهٔ آدلر کاهش اسیدیته و تلخی در فنجان قهوهٔ روزانه اش بود. او دم آوری قهوه با فرنچ پرس و دستگاه اسپرسو را امتحان کرده بود، اما از کنترل محدود بر فرآیند دم آوری با این دو دم افزار احساس نارضایتی می کرد. به همین دلیل تصمیم گرفت دم افزاری را طراحی کند که کنترل بیشتری بر فاکتورهای مهم در دم آوری فراهم آورد. ایروپرس به طور رسمی در نوامبر سال ۲۰۰۵ میلادی روانهٔ بازار شد.

ایروپرس از یک محفظهٔ استوانه ای شکل نیمه شفاف و یک پیستون سیلیکونی ضدهوا تشکیل شده است. به منظور نگهداری فیلتر کاغذی گرد، یک درپوش فیلتر در انتهای این ابزار پیچ می شود. محفظه و پیستون ایروپرس از پلاستیک شفاف ساخته شده اند که غالباً به رنگ خاکستری در می آید. در ساخت مدل های اولیهٔ ایروپرس از پلی کربنات استفاده می شد، اما رفته رفته استفاده از پلی پروپیلن (polypropylene) رواج بیشتری پیدا کرد.

دم آوری ایروپرس، دم آوری به روش غوطه وری می باشد. روش غوطه وری در دم آوری قهوه یا همان immersion، به عنوان غوطه ورشدن قهوهٔ آسیاب شده در آب و زمان دادن به آن با هدف دم آوری تعریف می شود. در ایروپرس، دانه های آسیاب شدهٔ قهوه درون آب و داخل این دم افزار غوطه ور می شوند، سپس با فشاردادن پیستون از داخل محفظه، از فیلتر عبور می کنند. با ایروپرس می توانید قهوه ای با غلظت و بادی بالا تهیه کنید و البته سازنده اش آن را به عنوان تداعی کنندهٔ «سبک اسپرسو» توصیف می کند. اما به طور کلی می توان از ایروپرس در تهیهٔ بیشتر قهوه ها استفاده کرد.

همانطور که گفته شد، قهوه ساز ایروپرس از سبک غوطه وری استفاده می نماید. قهوهٔ متوسط آسیاب شده با زمان دم آوری کوتاه در محفظهٔ دم افزار غوطه ور می شود، بر خلاف فرآیند دم آوری با فرنچ پرس که قهوهٔ درشت آسیاب شده در زمان طولانی دم آوری می شود. فشاری که هنگام فشاردادن پیستون از داخل محفظه ایجاد می شود، باعث استخراج طعم های لذیذ بیشتر خواهد شد. از طرف دیگر، عبورکردن قهوه از داخل فیلتر قهوهٔ شفاف تری را به ارمغان خواهد آورد.

مقاله پیشنهادی: قهوه اسپشیالیتی چیست (کلیک کنید)

نحوهٔ دم آوری قهوه با ایروپرس

ظاهر ایروپرس ممکن است در ابتدا گیج کننده باشد، اما به محض اینکه یک بار از آن استفاده کنید، متوجه آسانی و جذابیت تکنیک مورد استفاده در این ابزار خواهید شد. در دستورالعمل اصلی استفاده از ایروپرس، قهوهٔ متوسط آسیاب شده در قسمت پایینی استوانهٔ بزرگ تر روی یک میکروفیلتر کاغذی قرار می گیرد. آبی با دمای بین ۷۹ تا ۸۵ درجه ٔ سانتی گراد (بسته به درجهٔ رست) بر روی آن ریخته می شود و در نهایت پیستون به سمت پایین فشار داده می شود. اگرچه استفاده از ایروپرس آسان است، اما درنظر گرفتن چند نکته بسیار مهم به حساب می آید.

قهوهٔ شما آماده است. از آن لذت ببرید.

‫4/5 ‫(1 نظر)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.