قهوه کامرشیال چیست و تفاوت قهوه اسپشیال و کامرشیال

پیش از اینکه در مورد قهوه کامرشیال چیست و تفاوت قهوه اسپشیال و کامرشیال توضیحاتی را ارئه نماییم بهتر است بدانید که بر کسی پوشیده نیست که قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی‌ها در جهان است. یک فنجان قهوه گرم و خوش طعم، راهی برای درخشان کردن تلخ ترین روزهاست. برای بسیاری از مردم، قهوه چیزی فراتر از یک نوشیدنی به حساب می‌آید: قهوه یک روش زندگی است. بر اساس مطالعات آماری، بیش از دو میلیارد فنجان قهوه در طول روز در سراسر جهان مصرف می‌شود.

دانه‌های قهوه از انواع متفاوتی برخوردارند و هر کدام از آن‌ها ما را به دنیایی شگفت انگیز از عطر و طعم می‌برند. اما قهوه از چه انواعی تشکیل شده است؟ برای تقسیم بندی انواع قهوه ، چند نوع دسته بندی وجود دارد. بر اساس یک دسته بندی که به نوع دانه می‌پردازد، قهوه به عربیکا، ربوستا، لیبریکا و اکسلسا تقسیم می‌شود. دسته بندی دیگری که در مورد محل کشت و به طور کلی خاستگاه قهوه صحبت می‌کند، آن را به سینگل اوریجین (تک خاستگاه) و بِلِند (ترکیبی) تقسیم بندی می‌کند. اما طبقه بندی دیگری وجود دارد که به درجه بندی کیفیت قهوه می‌پردازد؛ بر این اساس قهوه از دو نوع کلی برخوردار است: قهوه اسپشیال (تخصصی) و قهوه کامرشیال (تجاری). در این مطلب از وبسایت قهوه تلنت به قهوه کامرشیال خواهیم پرداخت.

قهوه کامرشیال

قهوه کامرشیال چیست ؟

اما قهوه با درجهٔ کامرشیال یا تجاری چطور تعریف می‌شود؟

قهوه در ذهن اکثریت افراد با تولیدی انبوه و برندهای متنوع که در سوپرمارکت‌ها نیز یافت می‌شوند، همراه است. در مورد اکثر موارد این جمله مصداق دارد: هزینه‌ای که برای کالایی پراخت می‌کنیم، اساساً با کیفیت آن کالا رابطهٔ مستقیم دارد. قهوه نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگرچه قهوه کامرشیال جایگاه خود را به عنوان یک گزینهٔ مقرون به صرفه را داراست، اما در مقایسه با قهوه تخصصی از کیفیت پایینی برخوردار است، چرا که از دانه‌هایی با کیفیت پایین تر که در مقادیر انبوه رشد می‌کنند، تهیه می‌شود. این نوع قهوه معمولاً ترکیبی از انواع مختلف دانه‌های قهوه از خاستگاه‌های متفاوت است. علاوه بر این، قهوه تجاری برای مدت زمان طولانی و با دمای بالا رست می‌شود که نتیجه، درجه رستی تیره (یا متوسط رو به تیره) خواهد بود.

مقاله پیشنهادی: قهوه اسپشیال چیست (کلیک کنید)

تفاوت قهوه اسپشیال و کامرشیال

اما قهوه تخصصی و تجاری چه تفاوت‌های عمده‌ای با یکدیگر دارند؟

امتیاز

مهم ترین تفاوت قهوه کامرشیال و تخصصی را می‌توان امتیاز آن‌ها دانست. به عبارتی دیگر، قهوه تخصصی قهوه تک خاستگاهی است که امتیازی بین ۸۰ و ۱۰۰ را از آنِ خود کرده باشد. در حالی که قهوه کامرشیال اگرچه ممکن است قهوه‌ای تک خاستگاه باشد، اما امتیاز مورد نیاز برای راه یافتن به قهوه‌های تخصصی را کسب نکرده است. به بیان ساده تر، امتیاز، تعیین کنندهٔ تخصصی و یا تجاری بودن یک قهوه خواهد بود. این امتیاز تمامی مراحل زنجیرهٔ تولید، اعم از کاشت، فرآوری اولیه، رست، نگهداری، دم آوری و قهوه آزمایی را شامل می‌شود.

نوع بسته بندی

تفاوت دیگر در نوع بسته بندی آن‌هاست؛ قهوه کامرشیال در پاکت‌ها یا بطری‌های کوچک به عنوان قهوه فوری و یا در یک کیسهٔ پلاستیکی و به عنوان قهوه آسیاب شده بسته بندی و فروخته می‌شود. اما قهوه اسپشیال غالباً به صورت دانهٔ کامل و بسته بندی‌های تخصصی دیده می‌شود.

ویژگی نژاد قهوه

قهوه‌های تخصصی غالباً از انواع مرغوب گیاه عربیکا حاصل می‌آیند. به طور کلی عربیکا برای رشد نیاز به شرایط و مراقبت‌های خاص دارد. قهوه‌های تجاری اگرچه ممکن است دانه‌های عربیکا باشند، اما از درجهٔ کیفیت پایین تری برخوردار هستند.

شفافیت در خاستگاه قهوه

قهوه‌های اسپشیال قابل ردیابی هستند، به این معنی که نه فقط کشوری که قهوه در آن کشت شده مشخص است، بلکه می‌توان نسبت به مزرعه و کشاورزی که آن‌ها را پرورش داده آگاهی پیدا کرد. علاوه بر این، اطلاعاتی نظیر ارتفاع کاشت، نوع خاک، نوع فرآوری و سطح رست آن‌ها نیز موجود است.

در مورد قهوه‌های کامرشیال، اطلاعات بسیار خلاصه تر و ساده تر، از قبیل روش دم آوری و احتمالاً خاستگاه یا خاستگاه‌های قهوه ارائه می‌گردد.

مقاله پیشنهادی: قهوه تک خاستگاه چیست (کلیک کنید)

تفاوت قهوه اسپشیال و کامرشیال

درجهٔ رست

قهوه تخصصی غالباً با درجهٔ روشن و متوسط رست می‌شود. این در حالیست که قهوه تجاری می‌تواند از درجات مختلف رست اعم از رست تیره نیز برخوردار باشد. همانطور که می‌دانید، هرچه رست تیره تر باشد، طعم‌های اصلی قهوه محو شده و جای خود را به تلخی می‌دهند.

قیمت

تفاوت دیگر قهوه‌های تخصصی و تجاری، قیمت آن‌هاست. دلایل متعدد از قبیل شرایط کاشت، رشد، فرآوری، رست، نیروی کار با تخصص بیشتر و هزینه‌های نگهداری و حمل و نقل، باعث شده تا میانگین قیمت قهوه تخصصی نسبت به قهوه کامرشیال بسیار بالاتر باشد.

روش‌های دم آوری

قهوه تجاری تک خاستگاه برای اکثر روش های دم آوری (متدهای دم آوری دستی و با دستگاه) می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. اما قهوه تخصصی به دلیل کیفیت بسیار بالا و خصوصیات طعمی بهتر است با ابزارهای دم آوری دستی مانند کمکس، وی ۶۰، کالیتا،… دم آوری شود. چرا که تنها با این ابزارهاست که خصوصیات عطر و طعمی که در قهوه وجود دارند پدیدار می‌شوند.

قهوه تجاری طیف وسیعی از قهوه نوشان را به خود اختصاص داده و جایگاهی قدرتمند در بازار مصرف قهوه در سراسر جهان دارد. هر روز افراد زیادی نسبت به خرید قهوه کامرشیال اقدام کرده و آن را با استفاده از روش‌های متفاوت، دم آوری و مصرف می‌کنند.

‫5/5 ‫(1 نظر)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.