قهوه ربوستا چیست و معرفی انواع قهوه ربوستا از نظر طعم و ظاهر

قهوه به عنوان یکی از نوشیدنی های محبوب در جهان و حتی محبوب ترین در برخی از کشورها، انواع متفاوتی را داراست و ویژگی های هر کدام باعث شده تا در نوع خود بی نظیر باشند. یکی از انواع مشهور قهوه که در بین قهوه نوشان به دلیل سطح بالای کافئین شهرت دارد، قهوه ربوستا است. با این مطلب از وبسایت قهوه تلنت همراه باشید تا بدانید قهوه ربوستا چیست و با همه چیز در مورد انواع قهوه robusta آشنا شوید.

قهوه روبوستا

قهوه ربوستا چیست ؟

قهوه ربوستا (Robusta) که با نام کانفورا (Coffea Canephora) نیز شناخته می شود، گونه ای از قهوه نشأت گرفته از صحرای مرکزی و غربی آفریقا است. ربوستا گونه ای از گیاهان گلدار از خانوادهٔ Rubiaceae بوده و اگرچه به طور رایج با نام ربوستا شناخته می شود، اما در حقیقت با نام علمی کانفورا شاخته می شود. دان قهوه ربوستا پس از دانه های قهوه عربیکا در رتبهٔ دوم تولید قرار دارند و در حدود ۴۰ درصد از تولید قهوه را در جهان تشکیل می دهند.

ربوستا به صورت درخت یا درختچه هایی با ارتفاع بیش از ۶ متر و ریشه ای عمیق رشد کرده و در مقابل آفات و بیماری ها، گیاهی مقاوم به حساب می آید. در مقایسه با گیاه عربیکا، ربوستا در زمان برداشت محصول بیشتری را ارائه می دهد. قهوه ربوستا در ارتفاع کمتر از ۱۰۰۰ متر از سطح دریا و مناطق با رطوبت زیاد رشد می کند.

همانطور که گفته شد، زادگاه ربوستا، مناطق غربی و مرکزی آفریقا، از لیبریا تا تانزانیا و آنگولا به حساب می آید، اگرچه امروزه تولید ربوستا به کشورهای دیگر، مانند ویتنام، هند و برزیل نیز نسبت داده می شود. جالب است بدانید این گیاه تا سال ۱۸۹۷ به عنوان گونه ای از قهوه شناخته نشده بود. دانه های قهوه ربوستا دایره ای شکل هستند.

مقاله پیشنهادی: قهوه عربیکا چیست و معرفی مشخصات و انواع آن (کلیک کنید)

انواع قهوه ربوستا

همانند عربیکا، قهوه ربوستا از دو زیرگونهٔ غالب تشکیل شده که بیشتر در اوگاندا یافت می شوند: نوع ارکت (Erect) که به زیرگونهٔ ارکتا (Erecta) و Quillou نیز مشهور است و زیرگونهٔ نگاندا (Nganda) یا اوگاندا (Ugandae). هر دو زیرگونه در کنار یکدیگر کشت می شوند. بر اساس گزارش ها، این دو زیرگونهٔ نیمه وحشی علاوه بر عملکرد بالا، مقاومت زیادی در برابر آفات و بیماری ها از خود نشان می دهند.

برای مشاهده قیمت و خرید قهوه ربوستا 100درصد تلنت کلیک کنید

قهوه ربوستا کدام کشور بهتر است

پیش تر گفتیم که قهوه ربوستا در حال حاضر در کشورهای متفاوتی کشت و تولید می شود. اما در سال های اخیر کشور ویتنام به عنوان تولیدکنندهٔ اصلی دان قهوه ربوستا در جهان شناخته می شود؛ در حدود ۴۰ درصد از ربوستا در ویتنام، ۲۵ درصد در برزیل، ۱۳ درصد در اندونزی، ۵ درصد در هند و ۵ درصد در اوگاندا تولید می شود. بنابراین می توان ویتنام را بزرگ ترین و بهترین تولیدکنندهٔ ربوستا به شمار آورد.

خصوصیات طعم قهوه ربوستا

دانه های قهوه ای که از گیاه ربوستا تولید می شوند، از اسیدیتهٔ پایین، تلخی بالا، محتوای قند پایین، کافئین بالا و نوت های طعمی چوبی، خاکی و آجیلی برخوردار هستند. وجود و شدت طعم های ذکرشده به درجهٔ رست دانه های قهوه وابسته است. انواع ربوستا حاوی اسید کلروژنیک است. در حقیقت این اسید را می توان مسئول تلخی طعم قهوه ربوستا دانست. البته لازم به ذکر است، وجود مقادیر بسیار کمی از اسیدکلروژنیک در قهوه لازم است، چرا که نقش مهمی در پروفایل طعمی آن ایفا می کند. این در حالیست که ربوستا از سطوح بالایی از اسیدکلروژنیک برخوردار بوده و اکسیداسیونی که به واسطهٔ این اسیدها ایجاد می گردد، باعث ظهور طعم های ناخواسته و کاهش کیفیت فنجان نهایی خواهد شد. قهوه ربوستا اساساً در ترکیب قهوه های فوری و همچنین قهوه های ترکیبی برای دم آوری اسپرسو مورد استفاده قرار می گیرد.

مقاله پیشنهادی: قهوه لیبریکا چیست و معرفی مشخصات و انواع آن (کلیک کنید)

خواص قهوه ربوستا

قهوه به طور کلی به عنوان یکی از مفیدترین نوشیدنی ها شناخته می شود. قهوه ربوستا نیز از این قاعده مستثنی نیست. ربوستا یکی از منابع غنی آنتی اکسیدان بوده و از خواص زیادی برخوردار است. از مهم ترین فواید ربوستا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای مشاهده قیمت و خرید قهوه ربوستا 80 20 تلنت کلیک کنید

عوارض قهوه ربوستا

همانطور که گفته شد، ربوستا حاوی مقادر زیادی از کافئین است که در کنار خصوصیات مثبت می تواند منجر به افزایش ضربان قلب، افزایش فشارخون، بی خوابی و اضطراب شود. در برخی افراد، قهوه ربوستا باعث بی آبی بدن، سردرد و مشکلات گوارشی نیز می شود.

‫0/5 ‫(0 نظر)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.